Smak jak właściwości miodu zależą głównie od tego, z jakich roślin pszczoły zbierały nektar, spadź i pyłek kwiatowy.
Czysty miód akacjowy zapachem przypomina roślinę, z której został zbierany pyłek. W tym przypadku to kwiaty akacji. W stanie płynnym jego kolor jest jasnożółty, zaś w stanie krystalizacji miód nabiera odcień kremowy, słomkowy. Miód wspiera leczenie wrzodów żołądka, dwunastnicy, zapalenia błony śluzowej. Łagodnie wycisza niepokój wewnętrzny, ułatwia zasypianie.
Jak smakuje ? To właśnie smak miodu go wyróżnia. Jest słodki, delikatny a aromat z kwiatów jest nie nienarzucający się. Miód został zbogacony o owoce i przyprawy takie jak: maliny, pomarańcze i goździki. Równoważąc smak o nuty pikantno-słodko-kwaśne.
Goździki nadają słodki, gorzkawy i lekko pikantny smak oraz korzenny aromat. Są naturalnym antyoksydantem – ich składniki ograniczają wpływ wolnych rodników, które uszkadzają komórki. Kwiaty goździkowca wykazują działanie antyseptyczne – likwidują stan zapalny, działają przeciwnowotworowo, przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo.
Pomarańcza dodana do miodu wzbogaca go o witaminę C. To silny związek przeciwutleniający, który neutralizuje wolne formy tlenu, zapobiega stresowi antyoksydacyjnemu, pomaga wygaszać reakcje zapalne na poziomie komórkowym i spowalnia procesy starzenia się organizm.
Czerwona malina uzupełnia miód o słodkie nuty, witaminy A, B1, B2, B9 oraz o antyoksydanty. Obecne mikro- i makroelementy w owocach malin w naturalny sposób doskonale wspierają organizm w okresie przeziębień i grypy.
Skład miodu:
· miód akacjowy
· liofilizowane całe maliny
· cytryna
· imbir